ZAHRANIČNÍ VÝUKOVÝ A TRÉNINKOVÝ KEMP V AUSTRÁLII

Zahraniční výukový a tréninkový kemp v Austrálii.

V neděli 14.10.2018 vyrazila část brněnského oddílu z Brna na dlouhou cestu za poznáním nových míst, nových přátel, nové kultury a hlavně si pořádně zatrénovat na zahraničním výukovém kempu. Cílovou destinací byla Austrálie, konkrétně město Melbourne. Oddíl vyrazil z Brna do Prahy, odkud se letělo do Dubaje a následně do Melbourne. Cesta byla dlouhá a únavná, ale bez větších problémů jsme se dostali do Melbourne, kde brněnský oddíl čekali master Spiridon Cariotis VII.dan a sabum John Ravlic IV.dan, kteří nás odvezli do našeho hotelu. Poobědvali jsme spolu, jeli jsme nakoupit a prohlédnou si jejich tělocvičnu a domluvit se na programu tréninků. Poté jsme se uchýlili do hotelu a netrvalo dlouho a všichni usnuli i přes troufalé plány projít okolí našeho ubytování. Za to byli všichni druhý den odpočatí a mohli jsme jít obdivovat krásy města Melbourne. Jako první jsme se jeli podívat na Shrine of Remembrance, památník na počest padlých ve všech válkách, do kterých se Austrálie zapojila, poté jsme si prošli část Royal Botanic Gardens, prošli Federation Square. Ke konci dne jsme se konečně zapojili do prvního tréninku. Trénink byl zaměřený na nácvik kopů, kombinácí, speciálních otoček a taktiky boje.

                                 

Další den se nesl v podobném duchu jako ten předchozí, kolem řeky Yarry jsme se dostali do centra, kde jsme mohli vidět Chinatown, prošli jsme několik posprejovaných street art ulicí, kterými je Melbourne proslulé, prošli jsme Melbournské muzeum. Odpoledne jsme zasvětili nakupování v jednom z největších obchodních domů Chadstone. V pátek jsme si užili melbournské pláže i s pořádně studenou vodou. Večer jsme byli účastníky oblíbené fight night, kterou jsme si velice užili. Tento trénink trval do pozdních nočních hodin a byl opravdu velmi zajímavý a pro všechny moc přínosný. Následující den jsme navštívili Zoo Healesville Sanctuary, kde jsme si mohli dokonce nakrmit a pohladit klokany. Hlavní náplní neděle byly nákupy v Queen Victoria Market, což je víkendový trh se suvenýry. Navečer jsme byli pozváni našimi přáteli na barbecue, kterou jsme si náramně užili. Na pondělí byla naplánovaná cesta kolem pobřeží Ocean Road. Užili jsme si pěkného počasí, krásného pobřeží, koupání se ve vlnách. Cestou jsme navštívili Koala cafe, kde jsme mohli na stromech vidět koaly, ale hlavním bodem zájmu byli papoušci, kteří nám sedali na ruce a některým i na hlavu. Po Ocean Road jsme dojeli až do Apollo Bay. Na zpáteční cestě jsme projížděli zajímavou lesní cestou, na které jsme spatřili několik klokanů.
Předposlední den jsme navštívili tučňáčí rezervaci. Naneštěstí jsme zvolili špatný čas, takže jsme žádné tučňáky neviděli. Rozhodli jsme se pokračovat dál do koalí rezervace, ve které jsme viděli spoustu koal a krásnou přírodu. Cestou zpátky jsme pořídili fotky na pláži v dobocích a k večeru nás čekal poslední trénink zaměřený na techniky ze sestav, kombinace a samotné sestavy až do 7.danu.

 

                  

Tento trénink vedl zase samotný master Spiridon Cariotis VII.dan a musím říct, že kombinace technik ze sestav v jeho podaní, byly pro nás velice přínosné. V den odletu jsme měli rozchod v centru, nakonec jsme se potkali u Royal Victoria Gardens. Následoval už pouze odlet a stejně dlouhá a únavná cesta nazpátek.
Chtěl bych na závěr moc poděkovat za super zážitky a skvělé tréninky mistru Spiridon Cariotis a jeho kolegovi John Ravlic za možnost se účastnit jejich tréninkového kempu a poznat tak nové přátelé, naučit se novým technikám a kombinacím.
Velké poděkování také patří Jihomoravskému kraji za finanční pomoc, bez které by nebylo možné tuto zahraniční cestu na výukový kemp podniknout. Byl to velký přínos pro všechny účastníky a to také bylo vidět na výkonu na MČR v Taekwondo ITF v termínu od 9.-11. Listopadu 2018, kde naše škola získala celkem 12 zlatých medailí. Jsem moc rád, že jsme mohli reprezentovat město Brno a Jihomoravský kraj na této akci a ukázat světu, jak kvalitní je naše brněnské taekwondo. S mistrem Cariotisem jsme se také domluvili na další spolupráci a bylo nám přislíbeno, že v roce 2020 se s jeho studenty přijedou podívat do Brna a zároveň si také zasoutěžit na našich českých závodech.

Naši partneři

Partneři