Nábor

Náborové informace pro nové zájemce na školní rok 2020/2021

Vážení zájemci o korejské bojové umění sebeobrany Taekwon-Do ITF

jsem moc rád, že máte zájem o naše bojové umění a chcete si ho vyzkoušet.

První trénink a náborová exhibiční ukázka bude v pondělí 14. 9. 2020 začátek v 18:30 hodin v naší tělocvičně na Cejlu, kde vám ukážeme malou exhibici taekwonda v podání našich brněnských reprezentantů a potom si něco málo řekneme z teorie a jak to v naší škole chodí. v 19.30 hod bude první dobrovolný trénink pro začátečníky, kde si to vše můžete hned vyzkoušet na vlastní kůži. Tento trénink bude ale pouze pro účastníky starší 14-ti let. Ostatní rozpisy jednotlivých tréninků dostanete na místě v pondělí zároveň i s přihláškou.

Veškeré informace o trénincích, platbách a dalších možných variantách tréninku, dostanete na místě a je možné různě kombinovat.

První náborový trénink taekwonďáčku pro děti od 4-5 let
bude v úterý 15.9.2020 v čase 16.30-17.30 hod.
Trénink je pouze 1x týdně každé úterý 16.30-17.30 hod. Děti jsou na tréninku vždy s jedním z rodičů, který se aktivně zapojuje do tréninku.

První náborový trénink přípravky pro děti od 5-7 let
bude v úterý 15.9.2020 v čase 17.30-18.30 hod.
Tréninky probíhají 2x týdně úterý a pátek 16.30-17.30 hod

První náborový trénink pro děti od 8-13 let
bude ve středu 16.9.2020 v čase 16.00-17.00 hod.
Tréninky probíhají 2x týdně středa 16.00-17.00 a pátek 16.30-17.30 hod

První náborový trénink pro dospělé od 15-ti let
bude v pondělí 14.9.2020 hned po ukončení náborové exhibice cca 19.15 hod.
Tréninky probíhají 2x týdně pondělí a středa 19.30-20.45 hod. Další tréninky dle domluvy s hlavním trenérem.

Cvičime v teplákách ( kraťasách ) a tričku.

V případě dotazů mne neváhejte kontaktovat na tel: 602 756 704 Libor Macháň

Nové náborové promo video přerážecích technik brněnských reprezentantů

odkaz zde:

Ukázka tréninku – promo video 2020

odkaz zde:

Trénink dětí – promo video 2020

odkaz zde:

 

Kde cvičíme

Tréninky probíhají ve vlastní vybavenétělocvičně pro bojová umění na ulici Cejl 61 v Brně. Dále je možné cvičit v Hodoníně, Otrokovicích nebo Kvasicích.

Naše tělocvičny

Tělocvična na Cejlu
hlavní působení školy

Jedná se o naši vlastní tělocvičnu vybavenou pro bojová umění. V tělocvičně je položená speciální žíněnka tatami, boxovací pytle, zrcadlo, dále jsou k dispozici lapy, vyražeče, chrániče a další materiál určený pro výuku taekwonda. Přímo v tělocvičně jsou také 2 šatny, sprchy a malá rozcvičovna. Velkou výhodou této tělocvičny je, že ji můžeme využívat po celý den a nemusíme se s nikým dělit o hodiny.


Tělocvična se nachází v budově Soukromé střední odborné školy na Cejlu 61 v Brně.

Tělocvična na mapě      Vchod na Street View

Proč zrovna taekwondo?

Je mnoho důvodů proč cvičit TKD. TKD má celkem 3200 technik a je to cvičení na celý život. Můžete si vybrat disciplínu, která Vám bude nejvíce vyhovovat (sestavy, boje, přerážení, sebeobrana) nebo si můžete cvičit jen sami pro sebe, pro zlepšení fyzické kondice a pro dobrý pocit.

Máme skvělé trenéry, jezdíme společně na spoustu akcí (závody v ČR i zahraničí), soustředění a semináře. Je zde skvělá parta nadšených lidí.

Pravidelně k nám dojíždí na semináře velmistr Hwang Ho Yong IX.dan. Dále je možnost páskování a technického růstu a zdokonalování se v TKD.

Jsme třetí největší škola v ČR s dlouholetou tradicí, která vychovala už přes padesát černých pásků, vychovala spoustu reprezentantů ČR a pomohli jsme spoustě lidem najít nové kamarády v naší TKD rodině.

Více o Taekwon-do

Tréninkové skupiny naší školy

Taekwonďáček
pro děti od 4-5 let

Jedná se o trénink pro nejmenší děti ve věku od čtyř let a a cvičí společně s jedním rodičem, který se také aktivně zapojuje do cvičení. Tréninky probíhají formou různých druhů her a soutěží zaměřená na všeobecnou průpravu, dále zapojujeme do tréninku základní techniky kopů, úderů, lehká gymnastická cvičení a protahování. Snažíme se dětem hned od začátku vysvětlovat zásady TKD, dobré chování a respekt k trenérům a starším, jak je zvykem v bojových umění.

Přípravka
pro děti od 5-7 let

Tréninky probíhají také hodně formou hry a soutěží, ale už jsou zde více zapojovány techniky z taekwonda, Je zde také už více kladen důraz na chování dle zásad TKD a bojových umění.

Nábor děti
pro děti od 8-14 let

Tato skupina dětí a mládeže je ze začátku hodně zaměřena na rozvoj rychlostních a obratnostních schopností, protahová cvičení, více technik zaměřených na sebeobranu, kopy, údery a koordinační schopnosti.

Dospělí
pro všechny 15+

Zde je důraz na velký rozvoj všech schopností, tréninky jsou zaměřeny hodně na zlepšení fyzické kondice, základní kopy a údery. Snažíme se hodně do tréninku zapojovat techniky ze sebeobrany a také teorie jednotlivých technik, aby každý cvičenec co nejlépe pochopil danou techniku.

Kondiční skupina

Tato nová skupina je zaměřená na kondiční cvičení, techniky boxu a všech možných kopů. Je to vhodné také pro ženy ke zlepšení fyzické kondice a sebeobrany.

Časté dotazy

Kdo si k nám může přijít zacvičit?

Úplně každý, kdo má zájem o taekwondo. Máme rozdělené skupiny podle věku na děti od 4-6 let (přípravka) děti od 7-13 let a skupina starší od 14 až 15 - 65 let, to jsou ti nejstarší členové naší školy. Máte-li nějaký zdravotní handicap, je možné Vám trénink individuálně přizpůsobit. Přístup trenéra k Vám je samozřejmě adekvátní Vašemu fyzickému stavu (věku).

Kdy a kam můžu přijít na trénink?

Můžete přijít na jakýkoli trénink v průběhu celého roku. Pro trénink začátečníků jsou určeny všechny náborové tréninky rozdělené podle věku (přípravka, nábor děti a ostatní). Dále jsme letos nově připravili skupinu pro starší a rodiče, který bude kondiční a zaměřený na základní techniky kopů, box, sebeobrana, protahovací cvičení a posilování s vlastním tělem.

Musím něco platit na prvním tréninku?

První dva tréninky máte zdarma na vyzkoušení. Umožňujeme tak novým zájemcům, aby se nezávazně a zdarma seznámili s taekwondem a naší školou a zkusili si trénink tohoto jedinečného bojového umění.

Co mám mít s sebou na oblečení?

Doporučujeme zkusit si trénink již na první hodině, protože tak nejlépe poznáte, co je to TKD. Můžete se ale také Vašeho prvního tréninku zúčastnit pasivně – jako diváci. Na cvičení stačí mít s sebou tepláky a tričko. Cvičíme naboso.

Co budu na tréninku dělat jako začátečník?

Nebudeme po Vás rozhodně chtít nic, čeho nejste fyzicky schopni. TKD učíme techniku po technice a jenom tak je zaručen rychlý rozvoj žáků. Budete cvičit základní techniky, strečink, základní sebeobranu, lehké kondiční cvičení. Jde nám o to, naučit Vás bojové umění se vším všudy. Náročnost cvičení si můžete přizpůsobit i sami počtem tréninků.

Je to bezpečné pro zdraví?

V tabulkách úrazovosti jsou bojová umění obecně až daleko za populárním hokejem, fotbalem nebo třeba volejbalem. Cvičení TKD je prospěšné nejen pro zdraví fyzické ale i psychické. Má velmi pozitivní vliv na správné držení těla a také na posílení a protažení celého těla vůbec. Výborně funguje jako relaxace.

Náborové plakáty

Naši partneři

Partneři