Nábor

Náborové informace pro nové zájemce na školní rok 2018/2019

Vážení zájemci o bojové umění Taekwon-Do ITF

jsem moc rád, že máte zájem o naše bojové umění a chcete si ho vyzkoušet.

První trénink a náborová ukázka bude ve středu 12.9.2018 začátek v 18.00 hodin, kde vám ukážeme malou exhibici taekwonda v podání našich brněnských reprezentantů a potom si něco málo řekneme z teorie a jak to v naší škole chodí. Kolem 18.30 hod bude první dobrovolný trénink pro začátečníky, kde si to vše můžete hned vyzkoušet na vlastní kůži. Tento trénink bude ale pouze pro účastníky starší 14-ti let. Ostatní rozpisy jednotlivých tréninků dostanete na místě ve středu zároveň i s přihláškou.

Veškeré informace o trénincích, platbách a dalších možných variantách tréninku, dostanete na místě a je možné různě kombinovat.

V případě dotazů mne neváhejte kontaktovat na tel: 602 756 704 Libor Macháň

Kde cvičíme

V současné době probíhají tréninky našeho oddílu primárně ve dvou plně vybavených tělocvičnách – na Cejlu a na Labské. Dále je možné cvičit v Hodoníně nebo v Kvasicích.

Naše tělocvičny

Tělocvična na Cejlu
hlavní působení školy

Jedná se o naši vlastní tělocvičnu vybavenou pro bojová umění. V tělocvičně je položená speciální žíněnka tatami, boxovací pytle, zrcadlo, dále jsou k dispozici lapy, vyražeče, chrániče a další materiál určený pro výuku taekwonda. Přímo v tělocvičně jsou také 2 šatny, sprchy a malá rozcvičovna. Velkou výhodou této tělocvičny je, že ji můžeme využívat po celý den a nemusíme se s nikým dělit o hodiny.


Tělocvična se nachází v budově Soukromé střední odborné školy na Cejlu 61 v Brně.

Tělocvična na mapě      Vchod na Street View

Proč zrovna taekwondo?

Je mnoho důvodů proč cvičit TKD. TKD má celkem 3200 technik a je to cvičení na celý život. Můžete si vybrat disciplínu, která Vám bude nejvíce vyhovovat (sestavy, boje, přerážení, sebeobrana) nebo si můžete cvičit jen sami pro sebe, pro zlepšení fyzické kondice a pro dobrý pocit.

Máme skvělé trenéry, jezdíme společně na spoustu akcí (závody v ČR i zahraničí), soustředění a semináře. Je zde skvělá parta nadšených lidí.

Pravidelně k nám dojíždí na semináře velmistr Hwang Ho Yong IX.dan. Dále je možnost páskování a technického růstu a zdokonalování se v TKD.

Jsme druhá největší škola v ČR s dlouholetou tradicí, která vychovala už přes dvacet černých pásků, vychovala spoustu reprezentantů ČR a pomohli jsme spoustě lidem najít nové kamarády v naší TKD rodině.

Více o Taekwon-do

Tréninkové skupiny naší školy

Přípravka
pro děti 5-7 let

Tréninky probíhají také hodně formou hry a soutěží, ale už jsou zde více zapojovány techniky z taekwonda, Je zde také už více kladen důraz na chování dle zásad TKD a bojových umění.

Nábor děti
pro děti 8-14 let

Tato skupina dětí a mládeže je ze začátku hodně zaměřena na rozvoj rychlostních a obratnostních schopností, protahová cvičení, více technik zaměřených na sebeobranu, kopy, údery a koordinační schopnosti.

Dospělí
pro všechny 15+

Zde je důraz na velký rozvoj všech schopností, tréninky jsou zaměřeny hodně na zlepšení fyzické kondice, základní kopy a údery. Snažíme se hodně do tréninku zapojovat techniky ze sebeobrany a také teorie jednotlivých technik, aby každý cvičenec co nejlépe pochopil danou techniku.

Kondiční skupina

Tato nová skupina je zaměřená na kondiční cvičení, techniky boxu a všech možných kopů. Je to vhodné také pro ženy ke zlepšení fyzické kondice a sebeobrany.

Časté dotazy

Kdo si k nám může přijít zacvičit?

Úplně každý, kdo má zájem o taekwondo. Máme rozdělené skupiny podle věku na děti od 4-6 let (přípravka) děti od 7-13 let a skupina starší od 14 až 15 - 65 let, to jsou ti nejstarší členové naší školy. Máte-li nějaký zdravotní handicap, je možné Vám trénink individuálně přizpůsobit. Přístup trenéra k Vám je samozřejmě adekvátní Vašemu fyzickému stavu (věku).

Kdy a kam můžu přijít na trénink?

Můžete přijít na jakýkoli trénink v průběhu celého roku. Pro trénink začátečníků jsou určeny všechny náborové tréninky rozdělené podle věku (přípravka, nábor děti a ostatní). Dále jsme letos nově připravili skupinu pro starší a rodiče, který bude kondiční a zaměřený na základní techniky kopů, box, sebeobrana, protahovací cvičení a posilování s vlastním tělem.

Musím něco platit na prvním tréninku?

První tři tréninky máte zdarma na vyzkoušení. Umožňujeme tak novým zájemcům, aby se nezávazně a zdarma seznámili s taekwondem a naší školou a zkusili si trénink tohoto jedinečného bojového umění.

Co mám mít s sebou na oblečení?

Doporučujeme zkusit si trénink již na první hodině, protože tak nejlépe poznáte, co je to TKD. Můžete se ale také Vašeho prvního tréninku zúčastnit pasivně – jako diváci. Na cvičení stačí mít s sebou tepláky a tričko. Cvičíme naboso.

Co budu na tréninku dělat jako začátečník?

Nebudeme po Vás rozhodně chtít nic, čeho nejste fyzicky schopni. TKD učíme techniku po technice a jenom tak je zaručen rychlý rozvoj žáků. Budete cvičit základní techniky, strečink, základní sebeobranu, lehké kondiční cvičení. Jde nám o to, naučit Vás bojové umění se vším všudy. Náročnost cvičení si můžete přizpůsobit i sami počtem tréninků.

Je to bezpečné pro zdraví?

V tabulkách úrazovosti jsou bojová umění obecně až daleko za populárním hokejem, fotbalem nebo třeba volejbalem. Cvičení TKD je prospěšné nejen pro zdraví fyzické ale i psychické. Má velmi pozitivní vliv na správné držení těla a také na posílení a protažení celého těla vůbec. Výborně funguje jako relaxace.

Náborové plakáty

Naši partneři

Partneři