Nábor

NOVÉ NÁBOROVÉ PROMO VIDEO 2023/2024

Náborové informace pro nové zájemce o taekwondo rok 2024

Vážení zájemci o korejské bojové umění sebeobrany Taekwon-Do ITF

jsem moc rád, že máte zájem o naše bojové umění a chcete si ho vyzkoušet.

První trénink pro děti 5-7 let začíná v pátek 5.1.2024 v 16.30 hod a pro skupinu dětí 8-13 let v 17.30 hod.

První trénink pro dospělé od 14-ti let začíná v pondělí 8.1.2024 v 19.30 hod.

Pokud nestihnete první hodinu tréninku vůbec nevadí. Můžete přijít i v další tréninkové dny a vyzkoušet si trénink taekwonda zdarma.

Veškeré informace o trénincích, platbách a dalších možných variantách tréninku, dostanete u naší recepční v tělocvičně na adrese Cejl 61 Brno.

Na cvičení si přineste tepláky (kraťasy) a tričko.

V případě dotazů mne neváhejte kontaktovat na tel: 602 756 704

Těší se na vás, mistr Libor Macháň VII. dan, hlavní trenér školy.

Tréninkové skupiny

 

Taekwonďáček pro děti od 4-5 let

Tréninky v úterý v čase 16:30-17:30 hod. Trénink je pouze jednou týdně každé úterý 16:30-17:30. Děti jsou na tréninku vždy s jedním z rodičů, který se aktivně zapojuje do tréninku.

 

Dospělí od 14-ti let

První trénink bude ve pondělí 8.1.2024 v 19.30 hod .Tréninky probíhají dvakrát týdně každé pondělí 19:30-20:45 a středu 19.15-20.30. Další tréninky možné dle domluvy s hlavním trenérem.

Přípravky pro děti od 5-7 let

Tréninky probíhají dvakrát týdně každou středu 16:00-17:00 a pátek 16:30-17:30.

Kondiční tréninky a box od 14-ti let

Tréninky probíhají jednou týdně každé úterý 19:30-20:30 a jsou pro všechny zájemce bez rozdílu technického stupně.

Děti od 8-13 let

Tréninky probíhají dvakrát týdně každé úterý 17:30-18:30 a pátek 17:30-18:30.

 

 

Individuální tréninky

Možnost individuálních tréninků

Zaměření: kondiční box / zlepšení techniky kopů / sebeobrana / zlepšení fyzické kondice / lapování / tréninky taekwonda – zlepšení Tul, Matsogi

Kde cvičíme

Tréninky probíhají ve vlastní vybavenétělocvičně pro bojová umění na ulici Cejl 61 v Brně. Dále je možné cvičit na soukromé škole LABYRINTH v Brně, Otrokovicích nebo Kvasicích.

Naše tělocvičny

Tělocvična na Cejlu
hlavní působení školy

Jedná se o naši vlastní tělocvičnu vybavenou pro bojová umění. V tělocvičně je položená speciální žíněnka tatami, boxovací pytle, zrcadlo, dále jsou k dispozici lapy, vyražeče, chrániče a další materiál určený pro výuku taekwonda. Přímo v tělocvičně jsou také 2 šatny, sprchy a malá rozcvičovna. Velkou výhodou této tělocvičny je, že ji můžeme využívat po celý den a nemusíme se s nikým dělit o hodiny.


Tělocvična se nachází v budově Soukromé střední odborné školy na Cejlu 61 v Brně.

Tělocvična na mapě Vchod na Street View

Proč zrovna taekwondo?

Je mnoho důvodů proč cvičit TKD. TKD má celkem 3200 technik a je to cvičení na celý život. Můžete si vybrat disciplínu, která Vám bude nejvíce vyhovovat (sestavy, boje, přerážení, sebeobrana) nebo si můžete cvičit jen sami pro sebe, pro zlepšení fyzické kondice a pro dobrý pocit.

Máme skvělé trenéry, jezdíme společně na spoustu akcí (závody v ČR i zahraničí), soustředění a semináře. Je zde skvělá parta nadšených lidí.

Pravidelně k nám dojíždí na semináře velmistr Hwang Ho Yong IX.dan. Dále je možnost páskování a technického růstu a zdokonalování se v TKD.

Jsme třetí největší škola v ČR s dlouholetou tradicí, která vychovala už přes padesát černých pásků, vychovala spoustu reprezentantů ČR a pomohli jsme spoustě lidem najít nové kamarády v naší TKD rodině.

Více o Taekwon-do

Promo videa

Ukázky tréninků

 

Tréninkové skupiny naší školy

Taekwonďáček
pro děti od 4-5 let

Jedná se o trénink pro nejmenší děti ve věku od čtyř let a a cvičí společně s jedním rodičem, který se také aktivně zapojuje do cvičení. Tréninky probíhají formou různých druhů her a soutěží zaměřená na všeobecnou průpravu, dále zapojujeme do tréninku základní techniky kopů, úderů, lehká gymnastická cvičení a protahování. Snažíme se dětem hned od začátku vysvětlovat zásady TKD, dobré chování a respekt k trenérům a starším, jak je zvykem v bojových umění.

Přípravka
pro děti od 5-7 let

Tréninky probíhají také hodně formou hry a soutěží, ale už jsou zde více zapojovány techniky z taekwonda, Je zde také už více kladen důraz na chování dle zásad TKD a bojových umění.

Nábor děti
pro děti od 8-13 let

Tato skupina dětí a mládeže je ze začátku hodně zaměřena na rozvoj rychlostních a obratnostních schopností, protahová cvičení, více technik zaměřených na sebeobranu, kopy, údery a koordinační schopnosti.

Dospělí
pro všechny 14+

Zde je důraz na velký rozvoj všech schopností, tréninky jsou zaměřeny hodně na zlepšení fyzické kondice, základní kopy a údery. Snažíme se hodně do tréninku zapojovat techniky ze sebeobrany a také teorie jednotlivých technik, aby každý cvičenec co nejlépe pochopil danou techniku.

Časté dotazy

Kdo si k nám může přijít zacvičit?

Úplně každý, kdo má zájem o taekwondo. Máme rozdělené skupiny podle věku na děti od 4-6 let (přípravka) děti od 7-13 let a skupina starší od 14 až 15 - 65 let, to jsou ti nejstarší členové naší školy. Máte-li nějaký zdravotní handicap, je možné Vám trénink individuálně přizpůsobit. Přístup trenéra k Vám je samozřejmě adekvátní Vašemu fyzickému stavu (věku).

Kdy a kam můžu přijít na trénink?

Můžete přijít na jakýkoli trénink v průběhu celého roku. Pro trénink začátečníků jsou určeny všechny náborové tréninky rozdělené podle věku (přípravka, nábor děti a ostatní). Dále jsme letos nově připravili skupinu pro starší a rodiče, který bude kondiční a zaměřený na základní techniky kopů, box, sebeobrana, protahovací cvičení a posilování s vlastním tělem.

Musím něco platit na prvním tréninku?

První dva tréninky máte zdarma na vyzkoušení. Umožňujeme tak novým zájemcům, aby se nezávazně a zdarma seznámili s taekwondem a naší školou a zkusili si trénink tohoto jedinečného bojového umění.

Co mám mít s sebou na oblečení?

Doporučujeme zkusit si trénink již na první hodině, protože tak nejlépe poznáte, co je to TKD. Můžete se ale také Vašeho prvního tréninku zúčastnit pasivně – jako diváci. Na cvičení stačí mít s sebou tepláky a tričko. Cvičíme naboso.

Co budu na tréninku dělat jako začátečník?

Nebudeme po Vás rozhodně chtít nic, čeho nejste fyzicky schopni. TKD učíme techniku po technice a jenom tak je zaručen rychlý rozvoj žáků. Budete cvičit základní techniky, strečink, základní sebeobranu, lehké kondiční cvičení. Jde nám o to, naučit Vás bojové umění se vším všudy. Náročnost cvičení si můžete přizpůsobit i sami počtem tréninků.

Je to bezpečné pro zdraví?

V tabulkách úrazovosti jsou bojová umění obecně až daleko za populárním hokejem, fotbalem nebo třeba volejbalem. Cvičení TKD je prospěšné nejen pro zdraví fyzické ale i psychické. Má velmi pozitivní vliv na správné držení těla a také na posílení a protažení celého těla vůbec. Výborně funguje jako relaxace.

Náborové plakáty

Naši partneři

Partneři