Taekwon-Do ITF se poprvé objevilo na uzemí Československé republiky na jaře roku 1987 v Českých Budějovicích. Tehdy město navštívili jugoslávští mistři Taekwon-Do ITF Zoran SamsaToni Nibolo a Emin Durakovič, aby zde založili klub Taekwon-Do ITF. To se jim později podařilo. Na podzim toho roku přijel do Prahy na oficiální pozvání Českého svazu Karate korejský mistr Taekwon-Do ITF Hwang Ho Yong (VIII. Dan), který dostal za úkol Taekwon-Do ITF přiblížit československým studentům a později jej rozšířit po celé Československé republice.

Tehdy se stal prezidentem Československé federace Taekwon-Do a Českomoravského svazu Taekwon-Do pan Stanislav Kovařík I.Dan. Až do roku 1990 byli všichni studenti Taekwon-Do ITF sdružováni pod Českým svazem Karate, avšak jejich počet geometricky stoupal. Proto byl přizván korejský mistr Taekwon-Do ITF Yun Nam Gyu V. Dan. V roce 1990 vzniká samostatný Český svaz Taekwon-Do ITF. Jejím prezidentem se stal pan ing. Ladislav Burian V.Dan. V roce 1992 se poprvé Česká republika představila na poli sportovního Taekwon-Do ITF, když se česká seniorská reprezentace účastnila VIII. seniorského mistrovství světa v Pchjongjangu (KLDR).

Zde jsme získali historicky první medaili – 2. místo v silovém přerážení týmů mužů. Od té doby startuje česká seniorská reprezentace pravidelně na všech mistrovstvích světa i Evropy. Od roku 1993 začal v České republice působit nový korejský mistr Taekwon-Do ITF Son Song Gun VI. Dan. V roce 1995 se poprvé představila na mistrovství světa v Polsku také naše juniorská reprezentace. V současné době patříme díky sportovním výsledkům mezi přední státy Evropy i světa. V roce 1996 pořádal Český svaz Taekwon-Do ITF v hlavním městě České republiky Praze, III. juniorské mistrovství světa Taekwon-Do ITF. Pořadatelství Mistrovství Evropy pro rok 2002 bylo pro náš svaz již druhou významnou mezinárodní akcí svého druhu. V České republice se v současnosti vyučuje Taekwon-Do ITF v 31 registrovaných školách, kterými prošlo již více jak 15.000 studentů. Z tohoto počtu jich více jak 570 získalo mistrovský technický stupeň Dan. V nedávné době byl v ČR udělen prvnímu studentovi VI. dan, což je v současné době nejvyšší udělený technický stupeň cvičencům z České republiky (mimo mistra Hwanga samozřejmě). O tento rozvoj Taekwon-Do ITF se zasloužilo také několik korejských mistrů, mezi nimiž roli největší hraje u nás velice oblíbený mistr Hwang Ho Yong (VIII. Dan).

Naši partneři

Partneři