Pohár Českého svazu Taekwon-Do ITF

V sobotu, 25. listopadu 2017, proběhl ve velké sportovní hale České unie sportu v Nymburce letošní Pohár Českého svazu Taekwon-Do ITF, na kterém se všichni závodníci mezi sebou utkali ve dvou soutěžních disciplínách taekwonda ITF (technické sestavy a sportovní boj), a to kombinovaným systémem každý s každým ve skupinách a následně klasickým pavoukem až do finále.

V průběhu páteční podvečerní registrace se na tento pohár, který byl na programu jen 14 dnů po mistrovství České republiky, úctyhodných 261 závodníků z 23 škol taekwonda z celé České republiky.

V sobotu ráno se hned po slavnostní nástupu začalo soutěžit na 4 zápasištích, přičemž jako první byli na řadě skoro již tradičně žáci a po nich i dospělí. Po obědě, kdy už skončila soutěž žáků a soutěž dospělých vrcholila, začali se připravovat na své zápasy všichni juniorští závodníci.

Podobně jako i na nedávném MČR i zde bylo na co se dívat. Získat zlatou medaili občas znamenalo vyhrát nejen skupinu každý s každým, ale následně ještě další celý pavouk s 8 závodníky.

V průběhu dne byli slavnostně předávány všem vítězům medaile a těm nejúspěšnějším v obou disciplínách také pohár. Ten si nakonec převzali osobně přímo z rukou velmistra Hwang Ho-jonga:

nejúspěšnější žáci turnaje:

mladší žákyně – Eliška Trčková
mladší žák – Adam Dvorský

Děkuji všem závodníkům za super nasazení a výsledky v soutěži a také koučovi, kterým byl Martin Friedl.