Mistrovství světa v Taekwon-Do ITF 2018

Mistrovství světa juniorů a vetránů v Taekwon-Do ITF

Bělorusko – Minsk 20-27.8.2018

25 českých juniorský a veteránských reprezentantů se od 20. do 27. srpna 2018 utkává v konkurenci 600 závodníků z více jak 50 zemí o medaile na letošním mistrovství světa ve sportovním taekwondu ITF které se koná v paláci sportu v běloruském Minsku.

Město Brno reprezentoval závodník:

Libor Macháň brněnský závodník a hlavní trenér školy Taekwon-Do club Brno ITF obhájil na mistrovství světa svoji zlatou medaili ze sportovního boje z nejvyšší váhové kategorie nad 90 kg.

Výsledky:

Technické sestavy – kategorie TUL 6.dan

Nejblíže ke zlaté medaili měl ale Libor Macháň v kategorii 6. dan, kde také nejprve několika výhrami postoupil až do finále, kde na něj čekal známý japonský reprezentant Pak Chong-hyon, světový šampión z roku 2016. Libor s ním svedl rovnocenný zápas, který skončil nečekanou remízou. V prodloužení se již rozhodčí přiklonili na stranu japonského reprezentanta v poměru 2:3.  Libor tak obhájil stříbrnou medaili z roku 2016.

Sportovní zápas – MATSOGI +90 Kg

Skvělou formu i zde potvrdil český veterán Libor Macháň ve váhové kategorii nad 90 kg, aktuální mistr světa i Evropy, který doslova prolétl základní skupinou, když „vyškolil“ reprezentanty Kanady a Mongolska a v následném finále na něj čekal známý řecký reprezentant Pavlidis Aristeidis, který se na zápas s Liborem připravoval několik měsíců a chtěl mu titul vyfouknout.
Finálový zápas byl velice tvrdý a řecký reprezentant opravdu Libora několikrát nepříjemně zasáhnul. Libor je však velice zkušený závodník a na všechny útoky dokázal odpovědět, držel si bodový náskok a získal pro Českou republiku i sebe ZLATOU medaili na tomto světovém šampionátu.

Celkové výsledky reprezentace ČR

Celkově Česká republika na tomto velmi zajímavém a velmi dlouhém mistrovství světa juniorů i veteránů získala 3 zlaté, 9 stříbrných a 7 bronzových medailí, což nás v celkovém pořadí zemí zařadilo na 10 místo na světě. První místo obsadila nakonec opět Korea před Ruskem a Argentinou.
Je však potřeba určitě zdůraznit, že na tomto mistrovství startovalo také nezvykle mnoho veteránských závodníků z celého světa, takže v součtu všech juniorských výsledků zde vybojovala Česká republika celkové 3. místo na světě, když úspěšnější byla jen Korea a Rusko. Je vidět, že naši junioři i při částečné generační obměně udržet krok se světovou špičkou a předstihnout mnohé daleko větší a zkušenější státy.

Libor Macháň se stal nejúspěšnějším veteránským závodníkem celého mistrovství světa se ziskem jedné zlaté a jedné stříbrné medaile.