Mistrovství ČR v Taekwon-Do ITF

 

 

O víkendu 9. – 11. listopadu 2018 proběhla ve velké sportovní hale Vodova v Brně letošní nejdůležitější národní soutěž Českého svazu Taekwon-Do ITF, a to oficiální Mistrovství České republiky 2018 v taekwondu ITF.

Vzhledem k tomu, že v posledních letech na mistrovství ČR startuje stále více závodníků, rozhodli jsme se proto mistrovství od letošního roku rozdělit. Díky finanční podpoře od Jihomoravského kraje a města Brna bylo možné toto mistrovství také poprvé uspořádat v nové velké hale SKKP na Vodove ulici, kde byla opravdu skvělá atmosféra super zázemí pro takovou soutěž, jako je MČR v taekwondo. Poprvé jsme také měli možnost vidět vše přímo v hale na obrovské led obrazovce, kde se vše promítalo. Bylo vidět spousta spomalených záběrů a efektů ze zápasů, rozlosování tabulek a kategorií a v neposlední řadě i mnoho rozhovorů s výherci jednotlivých kategorií.

Již v červnu proto proběhlo v Nymburce mistrovství České republiky barevných (kupových) pásků, kde startovali prozatím ještě méně zkušení závodníci se žákovskými technickými stupněmi v taekwodnu ITF.

Na tomto listopadovém mistrovství se pak představí všichni závodníci s technickým stupněm dan (černý pásek). Doplnit je mohli ještě závodníci s vyššími žákovským technickými stupněmi 4 – 1. kup (červené a modré pásky), pokud si již troufají postavit se těm nejlepším.

V průběhu páteční podvečerní registrace se na toto mistrovství zaregistrovalo celkem 427 závodníků z 27 škol taekwonda ITF z celé České republiky.

Soutěžilo se ve všech pěti soutěžních disciplínách (technické sestavy, sportovní boj, speciální přerážecí techniky, silové přerážení a sebeobrana), a to jak v soutěži jednotlivců, tak i v soutěži týmu.

V sobotu 10. listopadu 2018 začalo mistrovství slavnostním nástupem, kde jsme si nejprve přehrání české hymny připomněli výroční 100. let od vzniku samostatného Československa a následně i přehráním hymny taekwonda také výročí 100. let od narození zakladatele taekwonda, korejského generála Choi Hong-hi (9.11.1918 – 15.6.2002).

Po nástupu se již začalo soutěžit ve všech disciplínách, kdy se nejprve všem představili žáci, a po nich následně senioři a veteráni.

Získat titul mistra České republiky 2018 však bylo i letos v mnoha kategoriích opravdu velmi těžké a tím i zasloužené, kdy například vítěz v technických sestavách starších žáků 4. – 1. kup, Ondřej Faltin ze školy Sonkal Praha musel ve své kategorii porazit dalších 37 závodníků a pro zisk zlaté medaile tak musel zvítězit v 5 po sobě jdoucích zápasech.

Večer již byli známé všechny jednotlivé výsledky a mohli tak být vyhlášení absolutní mistři České republiky v žákovské, seniorské i veteránské kategorii za rok 2018

Výsledky brněnských závodníků:

Absolutním mistrem ČR veteránské kategorie se stal brněnský LIBOR MACHÁŇ ( 2x zlato, 1x stříbro )

mladší žákyně –        celkové 2. místo Trčková Eliška ( 1x zlato , 1x stříbro )

mladší žák –              celkové 1. místo Knapp Adam ( 1x zlato , 1x stříbro ), který měl shodu se závodníkem Hejný Michal oddíl Milovice

starší žák –                  celkové 2. místo Dvorský Adam ( 1x zlato , 1x stříbro )

veterán –                     celkové 1.místo Libor Macháň ( 2x zlato, 1x stříbro )

 

Celkem naše škola získala: 12 zlatých, 13 stříbrných a 14 bronzových medailí a obsadili jsme celkové 4 místo v pořadí všech škol celé ČR, kde na 3.místo nám chyběla jen jedna zlatá medaile. Tak snad se nám v příštím roce bude ještě více dařit a nebudeme mít tolik smůly jako v letošním roce.

V neděli na stejné zápasiště nastoupili juniorští závodníci. Také jejich výkony byly často velmi dobré a určitě ne náhodou patří čeští junioři aktuálně mezi absolutní světovou špičku, o čemž svědčí například dva letošní světové tituly.

V podvečer po skončení soutěže ve všech disciplínách mohli být i v těchto kategoriích vyhlášeni absolutní mistři České republiky pro rok 2018, kterými se stali:

mladší juniorka – Karolína Chmelíková (Sonkal Praha) mladší junior – Jan Veškrna (Taekwon-do ITF Sonkal Praha)

starší juniorka – Anežka Čurdová (Taekwon-do ITF Třeboň) starší junior – Dominik Pospíšil (Taekwon-do ITF Silla)

Celé mistrovství mohli všichni zájemci sledovat nejen přímo ve sportovní hale, ale prostřednictvím tří on-line kamer také na internetu, případně v mobilní aplikaci. Již nyní se můžete podívat na průběh celého mistrovství na záznamu na stránkách našeho partnera TVCOM na adrese TVCOM.Mimo on-line záznam natáčel po oba dva dny průběh mistrovství ČR také televizní štáb a již zanedlouho si budete moci celé mistrovství připomenout televizním dokumentem na TV Sport5, o jehož vysílání Vás ještě budeme určitě informovat.

Závěrem bych chtěl i touto cestou osobně poděkovat všem účastníkům letošního mistrovství České republiky za výbornou atmosféru, všem vítězům moc gratuluji k dosaženým výsledkům i titulům a věřím, že v příštím roce bude naše společné mistrovství ještě o něco málo lepší. Poděkování patří také všem partnerům akce zejména Jihomoravskému kraji a městu Brnu.

 

                                                       

 

 

Naši partneři

Partneři