Speciální seminář s legendou taekwonda supreme mastrem Kim Bok Man

V pondělí 29.4.2019 dorazila na pozvání do České republiky z amerického New Jersey doslova speciální výprava 5 osob, která následně zamířila do Brna.

Jednalo se v první řadě o legendu světového formátu v taekwondu, bývalého korejského vojáka, blízkého spoupracovníka generála Choi Hong-hi a dnes nejvyššího mistra, pana Kim Bok-mana. Společně s ním přiletěl také jeho student číslo jedna velmistr Brad Shipp (9. dan) a dále velmistr Raymond Saint (8. dan), velmistr Daniel Gaul (8. dan) a velmistryně Deborah Henkel (8. dan), všichni instruktoři bojového umění Chun Kuhn Do.

                     

Po nezbytné jednodenní aklimatizaci, panu Kim Bok-manovi je již 84 let, jsme připravili program s návštěvou památek a centra Brna, dále návštěva zámku v Židlochovicích a ochutnávky naší české kuchyně. Ve středu také proběhl trénink pro členy brněnské školy v tělocvičně na Cejlu, kde se sešla plná tělocvična nadšenců a zvědavců, kteří chtěli pana Kim Bok-mana vidět na vlastní oči a zatrénovat si společně. Trénink byl zaměřený na protahovací cvičení, techniky ze sestav a kopů, vysvětlení délky jednotlivých postojů a závěr patřil sebeobraně. Trénink jsme si všichni moc užili a stále vzpomínáme na jeho nadšení a energii, kterou nám všem předával.

Na pátek byla domluvena návštěva dětské onkologie DFN v Brně, kde jsme se zástupci brněnského nadačního fondu KRTEK pod vedením paní Doležalové prošli všechna oddělení léčených dětí. Byl to opravdu neuvěřitelný a silný zážitek pro všechny, protože až zde si člověk uvědomí, jaký zázrak je mít zdravé děti.

                 

Pan Kim Bok-man všechny přítomné překvapil svou pozitivní energií a snažil se jí také co nejvíce předat těmto dětem. S každým se chtěl vyfotit, s každým se chtěl obejmout, s každým si chtěl popovídat. Svým přístupem je motivoval, ať jsou silní, a nemoc zvládnou porazit.

V sobotu ráno už ale začal dlouho očekávaný dvoudenní seminář ve sportovní hale TJ Tesla v Brně, který byl zaměřen výhradně na sebeobranu beze zbraně, sebeobranu proti noži a cvičení s vybranými zbraněmi. Po celé dva dny tak probíhaly vždy dva tříhodinové praktické semináře, které chvílemi prokládal pan Kim Bok-man vysvětlování teorie nebo i historie.

Cvičení to bylo pro všechny určitě velmi poučné a každý si z nich odnesl něco nového. Pan Kim také důrazně vysvětloval, že u tréninku s jakoukoli zbraní musí jít legrace stranou a každý se musí na cvičení maximálně soustředit. K jakékoli zbrani je potřeba mít vždy řádný respekt.

                 

V sobotu večer byla pro všechny účastníky připravena také společná zhruba tříhodinová slavnostní večeře v hotelu BOBY Brno, při níž pan Kim Bok-man ale větší polovinu opět učil a po většinu času i předcvičoval. Jeho energie byla neskutečná, a jak sám říká, rád se prezentuje jako reklama na zdraví a zdravý životní styl, protože zdraví je jedna z nejdůležitějších lidských hodnot.

Součástí celé akce byla také finanční sbírka pro nadační fond KRTEK dětské onkologie DFN v Brně. Celé vybrané vstupné všech účastníků bylo v neděli po skončené celé akce veřejně předáno paní Doležalové, zástupkyni nadace KRTEK. Celková vybraná částka nakonec činila 53.500,- Kč, přičemž tuto skvělou věc podpořilo ještě jednou navíc několik účastníků a také všichni zahraniční hosté další částkou přesahující 5.000,- Kč.

Jednalo se opravdu o unikátní víkend s unikátním cvičením s unikátním člověkem. S člověkem, který stál u zrodu korejského taekwonda, přinesl do něj pohled i techniky zkušeného korejského vojáka, který prošel v první linii mnoha bitvami. I proto jsou jeho zkušenosti nejen zajímavé, ale dnes velmi důležité.

Jsme moc rádi, že jsme měli příležitost se osobně setkat s takovou legendou taekwonda, a to navíc u nás v České republice. Už teď se všichni moc těšíme na další společné setkání, které plánujeme na příští rok 2020. Na závěr bych chtěl moc poděkovat našim partnerům, kteří se na této skvělé akci podíleli…

Naši partneři

Partneři